JCI West Bohemia
JCI West Bohemia
Erasmus pro mladé podnikatele
JCI West Bohemia
JCI West Bohemia
JCI West Bohemia

Proběhl Diskusní klub Plzeňského kraje na téma Technické vzdělávání

Ve středu 12. 4. 2017 proběhl ve spolupráci s našimi partnery Svazem průmyslu a dopravy ČR a AHK Tschechien/Česko-německou obchodní a průmyslová komorou druhý Diskusní klub Plzeňského kraje tentokrát zaměřený na problematiku technického vzdělávání. Diskutovat přišli zástupci velkých zaměstnavatelů z Plzeňského kraje se zástupci Plzeňského kraje, města Plzně, ZČU i SP ČR. Výstupy ze setkání shrneme a prostřednictvím partnerů předložíme příslušným resortům a věříme, že čím větší tlak se vytvoří, tím je větší šance na změnu. A jaké že jsou hlavní důvody, proč u nás (zejména PK) máme nedostatek pracovních sil v technických oborech? Např. malé jazykové znalosti němčiny, stárnoucí populace učitelů s praxí v technických oborech, kariéroví poradci na školách jsou zejména ženy bez vztahu k technickým oborům, nízká finanční motivaci pedagogů se žákům a studentům více věnovat (např. nezájem o exkurze do firem), příliš mnoho SŠ a VŠ vzdělaných lidí (oproti západním zemím jich máme příliš, nicméně chybí jim potřebná kvalifikace).

Město Plzeň již na tuto situaci reagovalo a dalo vznik iniciativě Smart Edu Plzeň, která svými aktivitami podporuje technické vzdělávání skrze všechny stupně vzdělávacího systému – od mateřských škol, přes základní a střední školy až po univerzitní prostředí. Podívejte se na jejich web http://smartedu.plzen.eu, kde se dozvíte informace např. o unikátním centru zaměřeném na bezpilotní letectví a kybernetiku DRONET či festival DronFest Plzeň.

Fotogalerie:

Diskusní klub PK vol. 2 Technické vzdělávání Diskusní klub PK vol. 2 Technické vzdělávání Diskusní klub PK vol. 2 Technické vzdělávání Diskusní klub PK vol. 2 Technické vzdělávání Diskusní klub PK vol. 2 Technické vzdělávání Diskusní klub PK vol. 2 Technické vzdělávání

Archiv akcí

BAVORSKO-ČESKÁ BURZA FIREM - STROJÍRENSTVÍ A ELEKTROTECHNIKA

13. 09. 2017

Chtěli bychom Vás pozvat na BAVORSKO-ČESKOU BURZU FIREM se zaměřením na STROJÍRENSTVÍ A ELEKTROTECHNIKU. Můžete …

Plzeňský business kotel vol. 21: Coaching a grilování

24. 08. 2017

Grilovací 21. Plzeňský business kotel na téma Coaching. Tématem Coachingu nás bude provázet Hanka Kopištová. …

Proběhl Diskusní klub Plzeňského kraje na téma Technické vzdělávání

14. 04. 2017

Ve středu 12. 4. 2017 proběhl ve spolupráci s našimi partnery Svazem průmyslu a dopravy …

Staň se členem

Staň se členem

Newsletter a novinky

Přihlaste se k odběru:

© 2016 JCI West Bohemia o.s., Všechna práva vyhrazena.
Tvorba webových stránek: Creative Studio s.r.o.
Redakční systém: 4site CMS